ВІнничинаКультура

ВІННИЦЯ – НЕ ТІЛЬКИ ПРО ФОНТАНИ. ЗВІДКИ ПОХОДИТЬ НАЗВА МІСТА

0

Є кілька версій походження слова «Вінниця»

Для багатьох гостей Вінниці наше місто зазвичай асоціюється з фонтанами. Так, водограїв у нас багато, і вони всі чудові. Проте, це не єдине, що варто знати про наше місто над Бугом. Але для початку згадаймо, звідки походить назва міста.

Вінниця у літописах згадується з 1362 року як «Вєниця». Існує кілька версій походження цієї назви. Деякі історики вважають, що місто отримало цю назву від старослов’янського слова «вєно» – означає «посаг», «дарунок» або «передача у володіння».

Місцевість, де наразі розташована Вінниця, литовський князь Ольгерд передав у володіння своїм племінникам – братам Коріатовичам. Вони заснували замок «Вьницу». Також існує припущення, що один із племінників «все городы Подольські умуровал и всю землю Подольскую осел».

Окрім цього, вважають, що правильно називати це місто не Вінницею, а Винницею. Все тому, що назва пов’язана з походження назви міста з винокурнями, або винницями.

Інші дослідники припускають, що назва міста походить від найменування річки Віннички, що перекладається як «звивиста».

У давнину річка Буг звалася «Бог», а старослов’янською це означає «багатство світла та води». Польське слово Буг означає «річка, що круто в’ється».

 

COVID-19: у Вінницькій області станом на 25 лютого хворіє 737 осіб

Previous article

На Вінниччині відбулося спецпогашення поштової марки «ПТН ПНХ»

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *