Головні новиниКультураНовиниПодії

День захисників та захисниць України: історія свята

0

День захисників та захисниць України відзначається щорічно 14 жовтня. Це державне свято та неробочий день. У 2021 році це число припадає на четвер. Окрім Дня захисника та захисниць України, 14 жовтня ще відзначають Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

У 2014 році, через те, що розпочалась збройна агресія Росії, в суспільстві почались все більше та більше посилюватись тенденції декомунізації — тобто відмова від радянських традицій, символів та свят. Тому того ж року чинна влада скасувала святкування Дня захисника Вітчизни (23 лютого) та започаткувала святкування Дня захисника України. Дата 14 жовтня була обрана тому, що в Україні вшанування нашого війська на Покрову — це історична традиція. З 2015 року це свято є неробочим днем, а 5 серпня 2021 року свято було перейменоване на День захисників та захисниць України.

Цього дня слід вшановувати українських героїв та героїнь: тих, хто захищав нас, Україну та її територіальну цілісніть під час кривавих боїв. 14 жовтня треба відмічати мужність та героїзм цих людей, а також дякувати за чисте небо над головою. Слід пам’ятати про те, що саме вони сприяють зміцненню патріотичного духу в молоді, популяризують пошану серед нових поколінь до військових традицій. Пам’ятаймо наших захисників та захісниць!

 

Покрова Пресвятої Богородиці: прикмети та що не можна робити

Previous article

Якою буде погода в Україні на Покрову та вихідні, 14-17 жовтня

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *