Новини

Кошти на ремонт Вінницького аеропорту виділила держава

0

Як і обіцяли: кошти на ремонт летовища держава виділила! А значить скоро розпочнеться реконструкція. Про це повідомив Голова ОДА Сергій Борзов.

На офіційному сайті Вінницької ОДА 

«13 мільйонів гривень – на аеропорт «Вінниця» – перший транш сьогодні надійшов на рахунок державного казначейства Вінницької області. 135 млн грн – стільки отримає вінницьке летовище вже цього року. Саме таку суму може освоїти підрядник»,- зазначив очільник області.

 

Торік Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з офіційним візитом у Вінниці запевнив: «За мою каденцію ви побачите будівництво аеропорту «Вінниця».

Бюджет на 2021 рік дозволив продовжити модернізацію регіональних аеропортів – до президентської програми «Велике будівництво» увійшов напрямок щодо розбудови авіахабів.

Наприкінці червня була затверджена постанова Кабміну про порядок використання коштів на аеропорт «Вінниця».

Сергій Борзов зауважив, що на початок реконструкції аеропорту «Вінниця» в державному бюджеті передбачили 604,27 млн гривень.

Потенціал аеропорту “Вінниця” достатньо великий – це єдиний функціонуючий міжнародний аеропорт Центральної України (немає інших сертифікованих та функціонуючих аеропортів в радіусі понад 150км).

Завдяки унікальному розташуванню до зони обслуговування входять рекордні 10 областей України та північні райони Молдови (є і практичний досвід польотів молдован із Вінниці на регулярних рейсах).

Основна проблема: недостатня несуча спроможність покриття злітно-посадкової смуги – обмеження лише до 14 злітно-посадкових операцій на тиждень літаків класу Боїнг 737-800 та Єірбас-320, а також застаріле аеродромне обладнання, яке за характеристиками вже не відповідає сучасним вимогам міжнародних авіакомпаній.

«Тож єдиним рішенням є реконструкція аеродрому із заміною всього обладнання. Важливо, що загалом аеродром є власністю Міноборони і відповідно використовується спільно з комунальним аеропортом для потреб цивільної авіації та підтримання обороноздатності країни. Зокрема, для спільних програм Україна-НАТО»,- підсумував Сергій Борзов.

 

7 вересня відбудеться масштабна агропромислова виставка

Previous article

Вінничанка Марія Гнатик стала героїнею фільму “Особливі митці від Териконів до Карпат”

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More in Новини