Головні новиниПолітика

МВФ розглядають нові варіанти підтримки “вразливих країн”

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду погодилась з пропозицією директора-розпорядника Крісталіни Георгієвої про новий загальний розподіл SDR (спеціальних прав запозичення) в розмірі $ 650 млрд.

Про це йдеться в повідомленні МВФ:

“Я представлю пропозицію про новий розподіл SDR Раді керуючих МВФ для розгляду і затвердження. У разі затвердження ми припускаємо, що розподіл SDR буде завершено до кінця серпня “, – зазначила Георгієва

Вона прокоментувала, що метою є задоволення довгострокових глобальних потреб в резервах в ході глибокої кризи з часів Великої депресії.

“Розподіл SDR підвищить ліквідність і резерви всіх наших держав-членів, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки”, – зазначила директор-розподільник.

За її словами, в 2009 році розподіл SDR внесло значний внесок у відновлення після світової фінансової кризи.

Розподіл SDR допоможе кожній державі-члену МВФ, особливо вразливим країнам, і зміцнить прийняті ними заходи у відповідь на кризу, викликану COVID-19.

“В майбутні місяці ми продовжимо активно взаємодіяти з нашими державами-членами з метою пошуку прийнятних шляхів добровільної передачі SDR від багатших членів для надання підтримки біднішим і вразливим країнам “, – вказала Георгієва.

Для прийняття рішення про затвердження розподілу SDR Раді керуючих потрібна підтримка з боку держав-членів, що представляють більшість у 85% від загального числа голосів. SDR, отримані в порядку розподілу, надаються державам-членам МВФ пропорційно їх частці квот у Фонді.

Рішення Ради директорів МВФ схвалив глава Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко.

“З огляду на розмір квоти України (0,42%), наша держава може отримати близько $ 2,73 млрд, що буде сприяти нарощуванню золотовалютних резервів і поліпшення показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів. Це дуже позитивна новина! “, – написав Шевченко.

Він зазначив, що це рішення ще має затвердити Рада керуючих МВФ

“Укрзалізниця” запускає перший в Україні інклюзивний електропотяг!

Суд продовжив Медведчуку цілодовбоий домашній арешт