КультураНовини

На Вінниччину зівітають художники з семи країн світу

0

На Вінниччині 10-18 серпня відбудеться V Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник / The Вest artist – 2021», який збере митців із семи країн світу.

Про це на пресконференції у Вінниці повідомив засновник конкурсу, народний художник України, голова ГО «Кращий художник» Володимир Козюк.

«Цього року на участь у пленері надійшло понад 500 заявок від митців. Журі відібрало 32 із 7 країн світу, які візьмуть участь у проєкті. Ми вже маємо підтвердження про приїзд до Вінниці художників із Франції, Грузії, Польщі та з Китаю. Вони упродовж тижня працюватимуть у різних локаціях Вінницької області – найцікавіших туристичних, ландшафтних і подієвих місцях Поділля, формуючи таким чином імідж культурного потенціалу України. Зокрема, митцям запропонують зобразити будівництво «мосту президентів» Ямпіль-Косеуць через р. Дністер, що має поєднати Україну та Молдову. Також учасники пленеру попрацюють у м. Житомир», – сказав Козюк.

За його словами, під час пленеру також відбудуться творчі майстерні, виставки, майстер-класи, семінари з обміну досвідом.

Пленер стартує 10 серпня. Урочисте відкриття «Кращого художника» відбудеться у Вінниці на пл. Тараса Шевченка, яка поєднує музейний простір обласних краєзнавчого та художньому музеїв.

За результатами мистецького проєкту буде виданий каталог та презентована художня виставка кращих робіт учасників конкурсу «Кращий художник – 2021».

Головною особливістю цьогорічного пленеру стане унікальний проєкт «Обереги», приурочений до 30-річчя Незалежності України. Його учасники створять портрети 30 видатних вінничан. Їхні кандидатури організаторам пленеру мають запропонувати громади Вінниччини, громадські організації, творчі спілки та установи. Обирати героїв портретів можна буде шляхом онлайн-голосування та за підтримки професійного журі.

«Реалізація цього проєкту дозволить відтворити на полотнах найвидатніших діячів Вінниччини, котрі заслужили повагу серед вінничан. Це люди із позитивним відношенням до людей, які стали взірцем у розбудові культури, науки та збереженні історії нашого краю. Така живописна колекція увіковічить видатних вінничан на полотні та стане стимулом для розвитку культурного потенціалу регіону, надасть можливість презентувати кращі зразки художнього мистецтва, заохотить до творчості художників, а до добрих справ авторитетів та лідерів громад», – повідомив Козюк.

Вінничани можуть долучитися до малої приватизації об’єктів державного майна

Previous article

На Вінниччині поліцейські посили контроль!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *