Новинисоціальна політика

На Вінниччині відкрили першу в області службу для допомоги постраждалим від насильства

0

26 січня на Вінниччині в Джулинській громаді Гайсинського району відкрито першу в області Консультативну службу з надання послуг людям, які постраждали від насильства.

Про це повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація.

Тут у комфортних умовах є можливість отримати відповідну допомогу, в тому числі й консультації щодо реагування на випадки домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Розбудова спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від насильства, відбувається у рамках державної програми за підтримки Першої леді Олени Зеленської.

Під час відкриття профільної служби Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов зазначив: «Джулинська громада – одна із найвіддаленіших від обласного центру. Саме тому вкрай важливо, що належні соціальні послуги громадянам, які потребують допомоги, надаватимуться на місці. Наразі до роботи тут залучені 4 соціальні працівники. Зауважу, що в громаді 17 сіл і ця послуга є базовою на місцях. Переконаний, що з часом місцеві фахівці зможуть надавати допомогу мешканцям інших громад. Це справді гарний приклад, тож рекомендую всім очільникам територіальних громад області відкривати такі служби, адже проблема протидії насильству та реабілітації постраждалих від цього явища залишається актуальною».

Під час зустрічі Джулинський сільський голова Петро Швець зазначив: «Ми вдячні за втілення цієї ініціативи, адже людям, які постраждали від насильства, буде значно простіше звернутися по допомогу та отримати якісні послуги. На превеликий жаль, насильство в сім’ї – поширене явище, тож я не вірю, що в інших громадах його не існує. Саме тому треба працювати над тим, щоб якомога ефективніше запобігати цьому явищу».

Петро Швець також додав, що за 20 років його керівництва місцевою сільською радою Голова обласної державної адміністрації завітав до с. Джулинка вперше.

У Вінницькій ОДА зауважили, що на реконструкцію адмінбудівлі для розміщення Консультативної служби та закупівлі необхідного обладнання Джулинській територіальній громаді було виділено 3043698,00грн. субвенції з державного бюджету.

Окрім програмного забезпечення, техніки та іншого устаткування, з метою належного функціонування установи також встановлено систему відеоспостереження.

Також зазначили, що у 2021 році обсяг субвенції з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі для Вінницької області склав майже 19 млн грн (відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 року №696-р).

За ці кошти створено 11 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, з яких: 2 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 3 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 1 денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 5 консультативних служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

За інформацію, яка допоможе розкрити вбивство жінки з Крижопільської громади, обіцяють 100 тисяч гривень

Previous article

Реконструкція вулиці Батозької: наразі виконують земляні роботи під влаштування колій та монтують LED-освітлення

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More in Новини