БізнесНовини

НБУ опрацьовує три варіанти використання е-гривні

За підсумками опитування учасників фінансового ринку НБУ зосередиться на трьох варіантах використання е-гривні.

Національний банк України зосередиться на опрацюванні трьох можливих варіантів використання цифрової валюти центробанку е-гривні. Про це повідомляє пресслужба регулятора за підсумками опитування учасників ринку.

«Ми вже маємо практичний досвід реалізації пілотного проекту з випуску е-гривні в 2018 році. Зараз ми зосереджені на пошуку ефективного способу її використання», — зазначили в НБУ.

За підсумками опитування в Нацбанку відзначили, що на думку учасників ринку, перспективним «юзкейсом» е-гривні потенційно може стати її використання для роздрібних безготівкових платежів (перш за все — Р2Р перекази між фізичними особами та операції електронної комерції).

Ще одним варіантом використання цифрової валюти можуть стати транскордонні платежі (перш за все — Р2Р перекази між фізичними особами). Цей варіант опинився на другому місці за популярністю серед учасників опитування.

Також респонденти проявили значну зацікавленість до потенціалу е-гривні як інструменту для здійснення операцій у сфері віртуальних активів.

Відзначається, що варіант використання е-гривні як інструменту для цільових соціальних виплат (G2P) зайняв передостаннє місце за кількістю набраних балів. При цьому 77% респондентів підтримали цей варіант в разі, якщо на базі електронної гривні будуть введені «програмовані» цільові гроші. Такі кошти можуть бути витрачені виключно на конкретні цілі або в конкретний період часу).

Що треба знати про вакцинацію

НБУ каратиме банки за порушення прав споживачів