Здоров'яНовини

Нові стандарти шкільного харчування у Вінниці

0

Нововведення у шкільному харчуванні започаткували відповідно до постанови Кабінету міністрів №305. До оновленого меню увійшло 160 страв. Збільшено кількість фруктів та овочів. У стравах, згідно з новими нормами зменшено кількість цукру і солі, зокрема у напоях так і кондитерсько-борошняних виробах. Виключено споживання дітьми у школах печінки, сосисок, ковбасних виробів та маргарину. У шкільних буфетах заборонено продаж кондитерських виборів із підвищеним вмістом цукру, морозиво, а також різні снеки із підвищеним вмістом солі.

Аби зрозуміти як сприймають такі новації у школах, інспектори департаменту освіти спілкуються з батьками школярів, вчителями і самими учнями. За даними департаменту, у переважній більшості, нове харчування дітям подобається. Водночас є випадки, коли батьки вирішують давати дітям їжу з дому вважаючи, що сніданки та обіди у школах за своїм наповненням наразі не відповідають їхній вартості.

«Вартість залежить від набору страв, які обирає дитина. Я розумію, що зараз тривають організаційні моменти. Можливо ще не всі меню оприлюднені, не всі меню реалізовані, але зокрема, якщо повноцінне перше, друге і компот, то це 25 грн. Є меню, де пропонують 10 грн, 15 грн, 20 грн, 30 грн, тобто будь-які забаганки. Можна їсти 2-3 рази і хоч кожну перерву дитина може йти у їдальню і обирати все, що захоче», – сказала директорка департаменту освіти.

Вячеслав Соколовий вручив контракти керівникам обласних комунальних підприємств

Previous article

На Вінниччині пішохід трагічно загинув під колесами мікроавтобусу

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *