Головні новини

Російська журналістика про Україну: як сусіди перетворють ЗМІ у засіб пропаганди

0

Події останніх років в сфері медіа Російської Федерації викликають дедалі більше занепокоєння у світової спільноти та тієї невеликої групи місцевих лібералів, яких це хвилює. У рейтингу свободи преси Росія балансує десь на 142 місці між Гамбією та Колумбією, а все тому, що офіційний Кремль розглядає медіа в державі передусім як інструмент розповсюдження своєї позиції серед російського суспільства та міжнародної спільноти. Така політика унеможливлює існування альтернативної точки зору, а ті незалежні видання, які демонструють потенційно альтернативний погляд, стають об’єктами пильної уваги і контролю.

Основною подією в кардинальній зміні парадигми висвітлення України в медіа північного сусіда стало фактичне переформатування відносно нейтральної новинної агенції “РІА Новости” в інформаційно-пропагандистський канал “Russia Today” (“RT”) на чолі з ведучим телеканалу “Россія 24” – Дмітрієм Кисельовим. Відомий своїми нетолерантними та відверто антиукраїнськими заявами, Кисельов очолив найбільшу новинну агенцію з сотнями співробітників, з покриттям трансляцій у 165 країн світу та більш ніж мільярдом переглядів на Youtube. Використання досвіду “BBC” та “Голосу Америки” для виконнаня завдання ретранслювання думки президента Росії Владіміра Путіна стало першим кроком для встановлення одноманітного інфопростору та специфічної залізної завіси, через яку може мовити лише “Russia Today”.

Наступним кроком в політиці знищення альтернативної думки у висвітленні українських подій стала ліквідація незалежних ліберальних видань та телеканалів.

Відомий своєю досить збалансованою позицією телеканал “Дождь” після публікації суперечливого опитування “Чи повинні були віддавати Ленінград німцям, якщо б це врятувало сотні тисяч життів?” намагалися закрити шляхом витіснення його з телевізійних мереж. “Дождь” – супутниковий телеканал, тому цілковито залежить від локальних мережевих провайдерів, як то Акадо чи Вимпєлком, які ретранслюють його по кабелю та платять за це гроші. Це означає, що натиснувши на цих провайдерів, російська влада могла залишити канал без фінансування.

 

Школярі та вчителі мають пройти медогляд до 1-го вересня

Previous article

В «найбезпечнішому» районі Вінниці відкрито поліцейський офіс

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *