УКРАЇНА

Україна невдовзі запровадить санкції проти відомих російських олігархів

0

В Україні готуються до запровадження нових пакетів санкцій, і перші рішення можуть стосуватися російських олигархів – у НАЗК пропонують оголосити всі санкції до січня 2023 року.

Нацагентство з запобігання корупції запропонувало план, який передбачає оголошення всіх пакетів санкцій до січня 2023 року. Голова НАЗК також входить у Міжвідомчу робочу групу з питань санкцій.

Перші в списках органу – російські олігархи, і за даними джерел ЕП незабаром Рада нацбезепеки та оборони може ухвалити перші рішення. У них можуть бути прізвища власників Альфа-банку, найбагатшої людини росії володимира лісіна та інших російських олігархів.

Зокрема, як стало відомо ЕП від одного із співрозмовників в Офісі президента, 19 вересня в Зеленського відбулася окрема нарада, присвячена виключно російським акціонерам Альфа-банку. Інший співрозмовник, з РНБО, підтвердив ЕП, що «готуються документи» щодо запровадження санкцій проти них. Передусім йдеться про олігарха Міхаіла Фрідмана.

Від початку повномасштабної війни РНБО проголосувала за низку санкційних списків, проте вони затрималися в заступника голови ОП Андрія Смирнова, який не передав їх на підпис Зеленському.

У розпорядженні ЕП є документи, які свідчать, що таких заблокованих рішень було щонайменше десять. Співрозмовник, дотичний до санкційної політики, стверджує, що загальне їх число сягає 20. Ще 70 проєктів РНБО відправила на розгляд в Офіс президента, але не отримала назад на голосування.

Також нагадаємо, що Японія запровадила санкції щодо 21 російської організації та заборонила експортувати до росії товари та матеріали, пов’язані з хімічною зброєю.

У полоні росіян залишаються 616 жінок, зокрема — вагітні

Previous article

Обшуки, доноси та блокування доріг: ГУР розповіло, як проходить мобілізація росіян

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *