Головні новини

Українська стратегія Гройсмана хоче заблокувати обласний бюджет на 2022 рік

0

Вінниччина може залишитися без бюджету. А все через політичні амбіції Володимира Гройсмана та його місцевої команди.

         Що сталося?

Голова Вінницької обласної ради В’ячеслав Соколовий на власній сторінці у Фейсбук написав істеричний пост. Мовляв Вінницька ОДА не залучила фінансових спеціалістів Обласної ради до формування обласного бюджету. Апелює до того, що Регламентом Вінницької обласної ради передбачено включення представника обласної ради до комісії з підготовки бюджету.

Нагадаємо, що згідно Бюджетного кодексу, обласний бюджет готується та подається на розгляд обласної ради саме обласною державною адміністрацією. І жодного слова про необхідність включення до комісії представників обласної ради там немає.

Тож що ми маємо на сьогоднішній день? Департамент фінансів Вінницької ОДА створила робочу групу, до якої не включила представників апарату Вінницької обласної ради. У свою чергу керівництво обласної ради уже погрожує не голосувати за бюджет тільки через те, що їхніх представників у робочій групі немає.

Чому так сталося?

         Після місцевих виборів Українська стратегія Гройсмана фактично узурпувала владу на місцевому рівні, отримавши більшість у Вінницькій обласній раді та багатьох інших радах.

         Сформували постійні комісії, де всі голови – від Української стратегії.

Призначили заступників – усіх крім одного – від Української стратегії. До речі, в порушення законодавства про місцеве самоврядування, бо в обласній раді може бути тільки два заступники.

Розширили штат обласної ради більш ніж у 3 рази, що теж не передбачено законодавством. В структурі ради створили ряд підрозділів, які дублюють функції ОДА, непритаманні органу місцевого самоврядування.

У новому регламенті максимально посилили повноваження голови обласної ради.

Не дивно, що в цьому ж таки регламенті для отримання додаткового впливу на розподіл бюджетних коштів команда Гройсмана передбачила норму про включення до робочих груп представників обласної ради (читай Стратегії Гройсмана). Втім, така норма не передбачена бюджетних кодексом та жодної юридичної сили не має.

Вінницька ОДА можна критикувати у багатьох речах, але в цьому випадку це політично доцільна та юридично вірна дія. Включення до робочої групи представників обласної ради означатиме – розподіл бюджетних коштів в інтересах Української стратегії Гройсмана, а не Вінничан, як це зараз подається.

Велике будівництво

         Очевидно, що піар-компанія Великого будівництва зарекомендувала себе з позитивної сторони. Тож програма продовжиться і в 2022 році. Алеяк показав досвід 2021 року, на Великому будівництві можуть піаритися усі,кому не лінь. Приїжджай на об’єкт, фотографуйся, викладай в мережу.

Це полюбляють робити наші стратеги, у кращому випадку використовуючи систему співфінансування. Цього ж разу, скоріше за все, пан Соколовий хоче отримати більше можливостей піаритися на бюджетних коштах, ставши причетним до розподілу коштів на різні об’єкти.

Тож бюджетний процес буде цікавий. Який новорічний подарунок подарують наші політики дізнаємося незабаром.

Вінничани, які мають інвалідність, можуть скористатись Гідом з державних послуг від Мінцифри

Previous article

У Вінниці перший етап реконструкції «Кристалу» завершать у 2022 році

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *