ВІнничинаНовини

У Вінниці планують будувати сонячні електростанції для лікарень і комунальних закладів.

0

У Вінницькій міській раді розробили програму будівництва сонячних електростанцій для власного споживання електроенергії закладами охорони здоров’я та комунальними підприємствами Вінницької міської територіальної громади на 2022 – 2026 роки.

Фінансування планують здійснювати з бюджету громади. Орієнтовна сума – 4640,48 тис грн.

На першому етапі в 2022 – 2023 роках заплановано будівництво дахових сонячних електростанцій для власних потреб в комунальних некомерційних підприємствах – закладах охорони здоров’я:

  • Комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня №1
  • Комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня «Центрі матері та дитини»
  • Комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня №3»
  • Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1»
  • Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево – судинної патології».

«Будівництво сонячних електростанцій (далі СЕС) дозволить зменшити витрати на закупівлю електричної енергії з зовнішньої мережі за рахунок заміщення частини споживання електроенергією виробленої з власної СЕС.

В Україні 51,2 % електроенергії виробляється на атомних електростанціях, 35,2 % електроенергії на теплових електростанціях, і лише 7,3 % на стаціях, які використовують енергію сонця, вітру та біомаси.

Враховуючи те, що основна кількість блоків теплових електростанцій та теплоелектроцентралей відпрацювали свій ресурс декілька разів, їх подальша експлуатація: по – перше, погіршує надійність електропостачання; по – друге, є економічно неефективною, оскільки потребує значних перевитрат палива; по – третє, їх подальше використання є екологічно недоцільним, оскільки при спалюванні традиційних джерел енергії на теплових електростанціях виділяється значна кількість шкідливих речовин в атмосферне повітря, що значно впливає також на зміну клімату. Тому для зменшення негативного впливу від використання традиційних джерел електроенергії необхідно розвивати альтернативну енергетику.

У наш час впровадження енергоефективних заходів є загальносвітовим трендом. Постійний ріст тарифів на електроенергію для кінцевого споживача, змушує шукати шляхи вирішення проблеми в альтернативній енергетиці. Структура кінцевої ціни на електричну енергію формується з трьох основних складових: ціна закупівлі на оптовому ринку, плата за передачу та тариф за послуги з розподілу», – йдеться в Програмі.

Також зазначено, що ціна закупівлі електроенергії на ринку за останні 9 років показує щорічний середній приріст на 15 % і така тенденція постійно зберігається.

«Встановлення власного джерела живлення з приєднанням до внутрішніх електричних мереж споживача дозволяє значно заощаджувати кошти на закупівлю електричної енергії, крім цього дає змогу зменшити залежність від природних монополістів – операторів систем розподілу», – зазначено в проєкті рішення.

У Вороновиці рецидивіст пограбував продавчиню

Previous article

Через відсутність громадського транспорту в мікрорайоні вінничанин влаштував одиночний пікет

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *