ВІнничинаНовини

У Гайсинському районному управлінні поліції запрацювала система нагляду за затриманими та поліцейськими

0

З 2 серпня у Гайсинському районному управлінні поліції почали працювати за системою Custody Records. Це автоматизована фіксація всіх дій в підрозділах поліції, вона дозволяє запобігти порушенню прав затриманих і перевіряти, чи правдиві скарги на поліцейських.

Про це повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

«Наявність інспекторів з дотримання прав людини, єдиної електронної бази обліку всіх дій затриманих, зонування приміщень підрозділу поліції, системи зовнішнього контролю та цілодобового відеоспостереження – головні складові, які забезпечують ефективне функціонування системи», – каже Сергій Борзов.

 

 

Як працює система?

Інспектор фіксує в електронній базі даних всю інформацію, яка стосується особи, починаючи з моменту її фактичного затримання та протягом усього періоду перебування у територіальному підрозділі поліції – до моменту звільнення цієї особи або ж її доставлення до кімнати затриманих чи до ізолятора тимчасового тримання.

Проводиться первинне інтерв’ю із громадянином щодо того, як поводились з ним правоохоронці.

Електронна база даних дозволяє швидко отримати будь-який документ щодо таких осіб в будь-який час.

Усі приміщення підрозділу поліції обладнані антивандальними відеокамерами, які не можна пошкодити.

Система відеонагляду стежить за безпекою осіб, які перебувають в камерах. У випадку виявлення загрози їхньому життю та здоров’ю, поліцейські вживають відповідних заходів.

«Перевага системи Custody Records – це дистанційний нагляд, який може здійснювати уповноважений поліцейський через систему віддаленого відеоконтролю. Він перевіряє дотримання прав затриманих осіб, а також розглядає їх скарги. Це важливо і для самих поліцейських – відеонагляд і допомагає, і дисциплінує.

Custody Records – це новий рівень дотримання прав людини в поліцейській діяльності, що мінімізує виникнення конфліктих ситуацій, гарантує надання правової допомоги затриманим особам та убезпечує поліцейських від безпідставних звинувачень», – додає Борзов.

Така система далі буде впроваджуватись у всіх підрозділах поліції.

Тепер в Україні є дві області, які відкрили чотири відділення за новою системою – Вінницька і Рівненьська. У лютому відкрили перше у Жмеринці, згодом у Могилів-Подільськлму та у Хмільнику.

Схід і Захід України об’єднались під час війни, як і всі громади Вінниччини – розповідь волонтера з Тиврівщини

Previous article

Воїн 58-ї ОМПБр Володимир Гунько загинув у бою на Донеччині.

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *