Головні новини

У 2022 році імпорт скрапленого газу сягнув рекорду

0

Торік обсяг імпортованого на глобальному рівні скрапленого газу досяг рекордного рівня, пише Reuters

За даними видання, в 2022 році світ імпортував більше скрапленого газу, ніж будь-коли раніше, але війна в Україні призвела до того, що зростання зосереджувалося у багатих європейських країнах, а не бідніших азійських, передає «Укрінформ».

Зазначається, що за даними Refinitiv, минулого року глобально було імпортовано 409 млн тонн скрапленого газу, у порівнянні із 386,6 млн тонн позаминулого року. При цьому найбільшим імпортером, яким раніше був Китай, стала Японія.

Reuters звертає увагу, що більшість азійських країн, які розвиваються, минулого року імпортували менше скрапленого газу, оскільки ціна на нього суттєво зросла після повномасштабного російського вторгнення до України. Натомість платити вищі ціни могли дозволити собі багаті європейські країни, які суттєво наростили обсяги імпорту минулого року.

«Скраплений газ, який не дістався Азії, потрапив до Європи, імпорт якою зріс на 59%, досягши в 2022 році 124,93 млн тонн, у порівнянні із 78,55 млн тонн роком раніше», – зауважує агентство.

Більшість зростання попиту перекрив американський газ, адже США експортували в 2022 році 52,06 млн тонн, а в 2021 році 21,5 млн тонн.

«Слід зазначити, що імпорт Європою російського скрапленого газу досяг рекордних 15,95 млн тонн в 2022 році, що більше, ніж 13,46 млн тонн в 2021-му», – стверджує Reuters.

Очікується, що ці тренди збережуться і в 2023 році: Європа продовжить нарощувати обсяги імпортованого скрапленого газу, а Азія поволі повертатиметься до вугільної генерації електроенергії.

Окупанти встановлюють “зуби дракона” біля аеродрому в Севастополі

Previous article

Агросектор України відчуватиме наслідки війни ще кілька років

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *