ВІЙНАНовини

Церковна війна. Кінець Московському патріархату в Україні?

0

равославна церква України просить Вселенського патріарха позбавити престолу предстоятеля Російської православної церкви Кирила – Володимира Гундяєва, який благословляв російське вторгнення в Україну.

Услід за відмовою від російських пам’ятників і назв вулиць з початком війни Україна намагається відмовитися і від російської православної церкви. Предстоятель РПЦ Кирило розхвалює молодих росіян, що стають в ряди армії і йдуть вбивати українців.

 

Дії ПЦУ

Митрополит Православної церкви України Епіфаній заявляє, що предстоятель Російської православної церкви Кирило зробив вибір на користь антихриста.

“Йдеться про добро і зло як таке і про власний вибір для кожного: ти з Богом чи з дияволом? Кирило Гундяєв свій вибір на користь справ антихриста вже зробив. Закликаю тих, хто досі вважає його своїм пастирем – розплющте очі, подивіться на отруйні плоди його вчення, віддаліться від беззаконного, не будьте далі його співучасниками!”, – наголосив Епіфаній.

За його словами, ідеологія “руского міра” є тим самим, чим ідеологія нацизму, тому що виправдовує насильство, вбивство, війну та геноцид, а тому має бути відкинута і засуджена так само, як засуджений нацизм.

“Творцями та провідниками цієї злочинної ідеології є глава Московської патріархії Кирило Гундяєв та його поплічники. Він разом із підлеглими не тільки всіляко розпалював це багаття, а й відкрито, від імені Бога і Церкви, брехливими вустами благословив катів та вбивць на їхню чорну справу”, – зазначив голова ПЦУ.

Православна церква України просить Вселенського патріарха позбавити Гундяєва престолу.

“Архієрейський Собор ПЦУ звернувся до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Автокефальних Церков з проханням засудити духовні злочини Кирила та позбавити його престолу, зокрема на підставі поширення єретичного етнофілетичного вчення про “рускій мір” і поширення схизмів серед православ’їв (безпідставного розриву євхаристичного єднання та створення єпархій РПЦ у межах Олександрійського Патріархату)”, – заявив митрополит.

Епіфаній нагадав, що патріарх Кирило є одним із творців ідеології “руского міра”, її пропагандистом та популяризатором. За його словами, сама ця ідеологія підпадає під засудження етнофілетизму як єресі Константинопольського Собору 1872 року. Відповідно, на думку Епіфанія, Кирило Гундяєв як сотворець і пропагандист “руского міра” повинен підлягати засудженню, якщо не зречеться цієї брехні і не покається.

Глава ПЦУ також закликав Предстоятелів інших помісних Церков засудити слова та дії Московського патріарха Кирила, який з амвону підтримує кровопролитну війну проти України.

Події всередині України

З початком війни священний синод Православної Церкви України закликав духовенство та мирян парафій Московського патріархату переходити до ПЦУ:

“Наш Священний Синод закликає архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади, які перебувають в юрисдикції Московського патріархату в Україні, наслідувати Томос про автокефалію ПЦУ та увійти в канонічне єднання з Православною Церквою України”.

За три місяці війни вже понад 150 громад перейшли з УПЦ МП до ПЦУ.

Московський патріархат чомусь звинуватив у нападі Росії на Україну попереднього президента Петра Порошенка та ПЦУ.

Політичне рішення

У Раду внесли законопроект про заборону УПЦ МП, щоправда, у керівництві парламенту відмовилися його розглядати до закінчення війни. Також зареєстровано петицію про заборону Московського патріархату в Україні.

Священний синод Православної церкви України ухвалив рішення щодо створення нової релігійної організації у складі ПЦУ на території Києво-Печерської Лаври.

На пропозицію предстоятеля ПЦУ блаженнішого митрополита Епіфанія, синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, а саме чоловічий монастир ПЦУ.

Тепер Епіфаній має звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для здійснення богослужінь та ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (ВЦУ).

Завдяки штучному інтелекту в Україні встановили особи 300-400 окупантів: як це працює

Previous article

Зростання цін та діра в бюджеті. Як виживає Україна під час війни

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More in ВІЙНА