Новини

Чиновники з Вінниччини поїхали в Румунію: з ким зустрічалися та про що домовлялися

0

Делегація Вінницької області завітала з офіційним візитом до Румунії, зокрема до міста Ясси. Там її учасники вітали, підписували угоди, обговорювали співпрацю та відвідали Ясський міжнародний аеропорт.

Про це повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація.

30 листопада Вінницька делегація вітала румунський народ з Національним Днем Румунії, а також була підписана низка угод, організовано економічні місії та візити творчих делегацій.Під час урочистих заходів члени делегації разом із керівництвом Ясського повіту Румунії взяли участь у святковому марші та церемонії покладання квітів до пам’ятника Штефану чел Маре.

Окрім того, обговорювали співпрацю та відкриття площі дружби в м. Ясси, приуроченої до відзначення 30 років дипломатичних відносин між Україною та Румунією.

На площі буде встановлено пам’ятник видатному поету та генію українського народу Тарасу Шевченку, а також видатному українському державному діячу, гетьману Війська Запорозького, автору однієї з перших у Європі конституцій Пилипу Орлику, похованого в Яссах.

1 грудня учасники делегації відвідали Ясський міжнародний аеропорт та працювали над встановленням співпраці між Ясським та Вінницьким аеропортами.

Наразі вінницький аеропорт знаходиться в процесі реконструкції, відповідно до програми Президента України «Велике будівництво», яка включає реконструкцію аеровокзалу та злітно-посадкової смуги. Завершення планується до кінця 2023 року.

Тому встановлення співпраці між Ясським міжнародним аеропортом та Вінницьким аеропортом, а саме відкриття регулярних рейсів між Яссами і Вінницею сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості області, налагодженню ділових контактів та розвитку туристичного потенціалу обох регіонів та країн.

Зустріч відбулась за участю Президента Ясської повітової Ради Костела Алексе, Генерального Консула Румунії в м. Чернівці Ірини Лоредани Стенкулєску та Секретаря Ясського Повіту Лакраміоари Верніки-Даскалеску.
Очільник департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко зазначив, що Ясський аеропорт цікавий для Вінниччини як транзитне сполучення до Європи, оскільки наявність великої кількості рейсів до багатьох країн Європи і світу, низька цінова політика та відмінний сервіс є саме тими чинниками, які мають зацікавити українських подорожувальників.
До складу Вінницької делегації увійшли: заступник Голови обласної Ради Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та ректор ВНТУ Віктор Біліченко.

У Вінниці готуються до відкриття міського військового Територіального центру

Previous article

“Вінницяміськтеплоенерго” містяни заборгували майже 122 мільйони гривень

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More in Новини