ВІнничина

Ще в одному гуртожитку зробили ремонт. Створили комфортні умови для проживання понад 70 переселенців

0

У Вінниці продовжують покращувати умови проживання людей, які через бойові дії, змушені були залишити свої домівки. Днями ремонтні роботи завершили ще в одному центрі розміщення внутрішньо переміщених осіб, який створено на базі гуртожитку одного з Центрів професійно-технічної освіти.

Серед інших, в цьому закладі також проживають актори Харківського академічного театру імені Леся Курбаса.

Як розповідає Вінницький міський голова Сергій Моргунов, ремонтні роботи в цьому гуртожитку вдалося виконати завдяки співпраці з міжнародними партнерами.

«Тут ми бачимо результат співпраці департаменту освіти спільно з французькою благодійною організацією АКТЕД, – зазначає Сергій Моргунов. — Роботи проводилися на одному з поверхів. Усього зроблено 9 секцій по дві кімнати, тобто фактично — 18 кімнат. Загальна вартість робіт сягає 3,164 млн. грн.».

Ремонтні роботи розпочалися в серпні і тривали менше трьох місяців. За цей час будівельники демонтували міжкімнатні перестінки, замінили дверні блоки, систему водопостачання, каналізації та вентиляції, зробили повністю нову систему електропостачання, поштукатурили та пофарбували стіни. Також були встановлені нова сантехніка, бойлери, поклали плитку в санвузлах та оновили харчоблок. В приміщеннях також поставили холодильники, нові пральні машини. Найближчим часом – очікується поставка меблів.

Після завершення всіх робіт, у відремонтованих кімнатах зможуть розміститися до 72 людей.

«Всього у цьому закладі перебуває понад 160 переселенців, з яких 36 – діти, – розповідає Сергій Моргунов. – Крім того, саме в цьому Професійно-технічному училищі на тих чи інших спеціальностях навчається 12 дітей переселенців. Це досить важливо, адже після Перемоги попит на таких спеціалістів буде досить високий. Тому хочу подякувати усім благодійним організаціям, які допомагають ВПО і вінничанам, особливо після атаки 14 липня, а також волонтерам і всім небайдужим вінничанам за підтримку та небайдужість. Проявити співчуття і підтримку до таких людей – це прояв згуртованості і толерантності нашої громади».

Всього, з початку бойових дій, як зазначає керівник закладу Валерій Дяків, в цьому гуртожитку ту чи іншу кількість часу жили понад 18 тисяч людей. Влітку в гуртожитку нараховувалось до 400 проживаючих, з яких близько 60 дітей.

Як зазначає представник компанії АКТЕД, цей проект є одним з найбільш витратних, з тих, які вони реалізовували, адже на ці кошти вони мали змогу зробити п’ять колективних центрів. Натомість рішення було прийняте на користь того, щоб зробити один заклад, в якому можна було б одночасно покращити умови для більшої кількості ВПО.

Загалом, на сьогодні Вінницька міська територіальна громада прийняла понад 45 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них близько 12 тис. – діти. Чимало з цих родин втратили практично все і залишились без даху над головою. Більше 900 людей вимушені залишатись у центрах розміщення на базі освітніх закладів (7 гуртожитків ПТНЗ і один ліцей).

Укрзалізниця запустила потяги за чотирма новими напрямками, які курсують через Вінницю

Previous article

Дрони для росії: українська розвідка чітко спіймала Іран на брехні

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *