ВІнничинаНовини

«Замість чотирьох груп – десять»: курси української мови у Вінниці зібрали аншлаг

З понеділка, 6 червня, у Вінниці запрацювали розмовні курси з вивчення української мови. Однак замість чотирьох запланованих груп зібралося аж десять, адже охочих чимало. Загалом навчатимуться 200 підлітків, серед яких є й переселенці.

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.

Проєкт триватиме протягом восьми тижнів. Викладатимуть українську мову досвідчені фахівці-філологи, серед яких й вчителі вінницьких шкіл.

“Спільними зусиллями разом із департаментом культури та відділом молодіжної політики міської ради нам вдалося організувати належні локації для проведення занять. Нині курси проводяться на базі восьми міських центрів, серед яких два заклади загальної середньої освіти, чотири міських бібліотеки та два підліткових клуби за місцем проживання”, – розповіла директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Доповнює програму курсів “Вільна українська” ініціатива “Навчай українською”, що впроваджується в рамках Всеукраїнського марафону “Єдині”. Модератори пропонують слухачам курсів онлайн-вебінари та лекції, які допоможуть полегшити вивчення української, а також надають онлайн-підтримку у вирішенні мовних питань.

“Нам, освітянам, добре відомо, наскільки важливим є створення сприятливого мікроклімату в колективі. Педагоги роблять усе можливе, щоб організувати комфортні умови для вивчення української, а також намагаються підібрати доцільні методи та форми роботи, щоб заняття принесли бажаний результат і очікувану користь”, – додала Оксана Яценко.

За результатами попереднього анкетування, учасники курсів прагнуть вільно розмовляти українською в побуті. Зокрема, позбутися русизмів і суржику, легко висловлювати свою думку та навіть засвоїти нові правописні норми.

Начальник обласної військової адміністрації планує повторно перевірити бомбосховища

У Вінницькій області винахідники зуміли підвищили ефективність роботи ППО — ОВА