Про що моляться до святої Людмили вінничани?

29 вересня Православна церква вшановує пам’ять мучениці Людмили, княгині Чеської, яка за дотримання традицій християнської віри була вбита своєю невісткою.

Історія святої Людмили

Свята Людмила жила в кінці дев’ятого – на початку десятого століття. Вона була донькою Сербського князя. Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком прийняла святе хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян.

Ставши християнами, подружжя піклувалося про просвітлення свого народу світлом Христової віри. Рано овдовівши, свята Людмила вела суворе життя і продовжувала піклуватися про Церкву в правління сина Вратіслава. Це викликало ненависть невістки – дружини сина, Драгоміри.

Після смepті сина Вратіслава, на престол вступив юний онук Людмили, В’ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В’ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язичницькі звичаї.

Свята Людмила пішла до міста Течин, де під час молитви була yдyшена вбuвцями, яких послала Драгоміра. Мощі святої були пoховані в Течині біля міської стіни. Над її мoгилою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення.

Почувши про чудо зцілення сліпого, її онук В’ячеслав здійснив перенесення святих останків у місто Прагу і поклав їх у церкві Святого Великомyченика Георгія Побідоносця, де вони є по сьогоднішній день.

Які традиції на свято?

Вдалими цього дня вважаються заготовки на зиму, особливо з капусти. За прикметою, якщо наробити сьогодні квашеної капусти – вона потім буде довго зберігатися і не псуватися.

За старих часів для цього збиралися великими компаніями – щоб поділитися досвідом і щоб робота йшла веселіше.

Колективна робота 29 вересня, за прикметою, буде плідною.

У цей день прийнято ходити в лазню – щоб запастися здоров’ям на рік вперед. Головне правило тут – не брати чужі лазневі приналежності (особливо віник), щоб не забрати на себе чужі біди і болячки.

Іменини цього дня святкують не лише Людмили

День ангела святкують: Віктор, Дорофей, Йосип, Купріян (Кипріан), Людмила.

Що не можна робити

• Наші предки вважали, що 29 вересня  не можна підходити до водойм, в тому числі і для лову риби.
  • Переїжджати. Цей день також вважається несприятливим для переїздів і тривалих поїздок.
  • Щоб не накликати біду – не обертайтеся назад, коли будете йти додому.
  • Не можна в цей день починати нових справ.
  • Цілуватися сьогодні не бажано – до розлуки.
  • Якщо до хати залетіла пташка, то її не можна відпускати. Потрібно протримати її до весни та вилікувати.

Що можна робити 29 вересня

• Якщо ви загадаєте бажання в цей день – воно здійсниться.
  • Сни, які наснилися 29 вересня – віщі.

Школярі Вінниччини дізнаються правду про події Бабиного Яру на онлайн-уроці пам’яті присвяченій 80-річниці початку масових розтрілів.

Яким буде жовтень за вікном вінничан? Погода на другий місяць осені