Якою буде середа, 29 вересня 2021 для вінничан?

29 вересня – 272-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 93 дні.

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день серця, День отоларинголога, Всесвітній день шкільного молока, Міжнародний день поширення інформації про продовольчі втрати та харчові відходи.

В Україні – День отоларинголога, в США – День ветеранів зарубіжних воєн, День кави, День щасливого гусака, День ожини, День біскотто, День мокачино, День жіночого здоров’я та фітнесу, в Аргентині – День винахідника, в Парагваї – День Перемоги в битві за Бокерон, в Португалії – День пам’яті блаженного Фернандо.

Пам’ятні дати 29 вересня, річниці та події

У 1650 році Генрі Робінсон відкрив у Лондоні перше в світі шлюбне агентство. Кілька століть в Європі функції весільних контор виконували всюдисущі свахи, їх діяльність вважалася почесною і досить високо оплачувалася. У ті часи свахи і звідні вважалися не стільки фахівцями і дипломатами справ серцевих, скільки координаторами злиття капіталів.

У 1793 році в англійському спортивному журналі вперше було згадано про гру в теніс.

У 1829 році в Лондоні за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Роберта Піля була створена цивільна поліція, згодом – Скотланд-Ярд.

У 1853 році поблизу Шотландії розбилося на скелях вітрильне судно “Annie Jane”. У корабельній аварії загинули 348 осіб.

У 1885 році в Блекпулі почали ходити перші в Англії електричні трамваї.

У 1913 році французький льотчик Моріс Прево на літаку “Deperdussin” вперше перевищив швидкість 200 км/год.

У 1916 році Джон Рокфеллер, засновник компанії “Standard Oil”, став першим у світі мільярдером.

У 1930 році видатний ірландський драматург і романіст, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури, один із засновників Лондонської школи економіки і політичних наук Джордж Бернард Шоу відмовився прийняти титул пера.

У 1968 році іспанський тенор Пласідо Домінго дебютував у залі “Метрополітан Опера”.

У 1988 році Нобелівська премія миру була присуджена миротворчим силам ООН.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 29 вересня вшановує пам’ять Святої Євфимії Всехвальної. У народі день назвали Євфимія Прехвальная або Пташина кістка. Якщо ви загадаєте бажання в цей день – воно обов’язково здійсниться.

Що сьогодні не можна робити

Не можна сваритися і лихословити.

Прикмети на 29 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

• чи не падають листя – морози настануть нескоро;
  • тепло і сухо – зима буде пізньою;
  • грім – зима буде безсніжною.

Вінничан попереджають про планові відключення електроенергії

Школярі Вінниччини дізнаються правду про події Бабиного Яру на онлайн-уроці пам’яті присвяченій 80-річниці початку масових розтрілів.