БізнесГоловні новиниНовини

1,7 млрд грн штрафу заплатять “Вінницяобленерго” і “Енера Вінниця”

0

18 серпня енергорегулятор (НКРЕКП) наклав штрафи по 1,7 млрд грн на АТ “Вінницяобленерго” і ТОВ “Енера Вінниця” за недопуск на об`єкти перевіряючих в складі представників НКРЕКП, СБУ, Держенергонагляду, пише “Енергореформа”.

Як повідомила в ході засідання член НКРЕКП Ольга Бабій, регулятор прийняв рішення про проведення 26 липня позапланової виїзної перевірки оператора системи розподілу електроенергії (ОСР) в особі “Вінницяобленерго” і постачальника е/е в особі “Енера Вінниця” після відповідного звернення до комісії з боку СБУ.

“Під час виїзду наших представників з центрального апарату до місця наші представники не були допущені до проведення перевірки. Оскільки таке порушення є грубим і вважається умовно неповагою до наших представників, ми запропонували застосувати до цих ліцензіатам найбільші штрафи”, – пояснила Бабій.

“За недопуск два максимальних штрафи”, – підтримав попереднє рішення НКРЕКП її голова Валерій Тарасюк.

Як йдеться в обґрунтуваннях регулятора до ухвалених рішень, підставою для перевірок обох компаній стала динаміка збільшення фактичних втрат е/е мережами “Вінницяобленерго”, починаючи з 2018 року.

“Вищезазначене може вказувати на можливе надання в НКРЕКП недостовірної інформації АТ “Вінницяобленерго” і ТОВ “Енера Вінниця” про фактичний обсяг споживання електричної енергії споживачами з метою включення в тариф ОСР завищеного рівня втрат електричної енергії в мережах системи розподілу”, – йдеться в документі комісії.

Як повідомлялося, в липні 2021 року НКРЕКП зазначила узгоджений характер ряду прийнятих судами рішень на користь енергокомпаній групи “Енергетичний стандарт” Костянтина Григоришина. Зокрема, за її інформацією, 22 червня 2021 року Сьомий апеляційний адміністративний суд Вінниці, розглянувши апеляційну скаргу регулятора, залишив без змін судове рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року, яким було скасовано постанову НКРЕКП про визначення розміру прогнозованих технологічних витрат електроенергії на 2020 рік для АТ “Вінницяобленерго”.

“Фактично суд зобов`язав комісію збільшити обсяг цих витрат в структурі тарифу на суму близько 50 млн грн, яка в кінцевому підсумку повинна бути додатково оплачена споживачами Вінницької області”, – пояснив регулятор.

Як відзначили в комісії, крім АТ “Вінницяобленерго”, до подібних спроб перерахувати тарифи за розподілом електроенергії через позови до суду вдавалися й інші підприємства групи “Енергетичний стандарт”, зокрема ТОВ “Луганське енергетичне об`єднання” і АТ “Сумиобленерго

У Вінниці зайнявся гаражний кооператив. Згоріло два авто

Previous article

Одну з Вінницьких шкіл прикрашає нова «космічна» інсталяція

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More in Бізнес