Головні новини

31 березня “режим тиші”. В Україні попередили про можливі провокації

Óêðàèíñêèå âîåííîñëóæàùèå â çîíå ïðîâåäåíèÿ îïåðàöèè Îáúåäèíåííûõ ñèë (ÎÎÑ, ðàíåå ÀÒÎ), âîçëå Ãîðëîâêè (Äîíåöêàÿ îáë. ), 21 ìàðòà 2019 ã. Ôîòî Ôîòî ÓÍÈÀÍ

Таке рішення ухвалили на засіданні координаційного штабу Міністерства оборони РФ, повідомляє пресслужба міністерства країни-агресорки. Віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук, яка опікується цим питанням в уряді, заявила що українську сторону про це не попереджали, тому не виключаються провокації.

Про рішення відкрити гуманітарні коридори Міноборони РФ заявило за підсумками засідання Міжвідомчого координаційного штабу з гуманітарного реагування. “Збройні Сили Росії виключно з гуманною метою з 10.00 31 березня 2022 року оголошують “режим тиші” та відкривають додатковий гуманітарний коридор для евакуації мирних жителів та іноземних громадян з Маріуполя до Запоріжжя (з проміжним пунктом у Бердянську). Для успішного здійснення зазначеної гуманітарної операції пропонується її провести за безпосередньої участі представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародного Комітету Червоного Хреста”, — йдеться у повідомленні.

Водночас українську сторону не проінформували про таке рішення.

“Це їхні повідомлення, які нічого не означають”, — заявила в коментарі Суспільному віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.

Вона додала, що має значення лише письмове повідомлення нашої сторони з чітким вказанням маршрутів, переліком населених пунктів тощо.

“Те, що вони пишуть не вперше. І майже ніколи не дотримуються режиму припинення вогню. Щоб мати гарантії є механізм залучення Червоного Хреста. Ми готові надати режим припинення вогню і забезпечити всю логістику”, — сказала Верещук.

Що відомо

• За підсумками евакуації 30 березня 1530 жителів тимчасово захопленого Півдня України дісталися міста Запоріжжя на власному транспорті.
  • Близько пів мільйона українців примусово вивезли до Російської Федерації, переважно через Таганрог до Омської та Томської областей, а також до Пермського краю.
  • Військові РФ проводять масову депортацію населення з Донецької та Луганської областей.
  • Депортованим до РФ українцям пропонують працевлаштування на Сахаліні.
  • Російські військові насильно вивозять тисячі жителів Маріуполя до Росії.

Громади отримають часткову компенсацію від уряду за поселення переселенців

ГУР розкрив дані російських розвідників, які воюють проти України