ВІЙНАГоловні новини

37 день війни – Україна опирається та йде в контрнаступ.

В данному матеріалі зібрано всі актуальні новини про війну в Україні. Інформація буде доповнюватися кожного дня. Слідкуйте за публікаціями новин на нашому сайті.

У Запорізькій області відбувся обмін полоненими — 86 українських військових, серед яких 15 жінок, вже у безпеці повідомив Кирило Тимошенко.

СпівДія: в Україні працює офіційна платформа гуманітарної допомоги

Волонтерське об’єднання “СпівДія” координується за підтримки Офісу Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством молоді та спорту України.

На базі платформи відбувається взаємодія фізичних осіб, волонтерських організацій та фондів.

Платформа збирає всі наявні потреби та ресурси, які допомагають мирним та добровольцям. Та відправляє у найгарячіші точки у найшвидші строки тим, хто потребує.

Міноборони Німеччини ухвалило рішення про перше постачання Україні бронетехніки від держави НАТО. Йдеться про 56-58 БМП, що оснащені гарматою і кулеметами — наразі вони знаходяться у Чехії.

Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ: Ось так воїни ССО б’ють по шляхах забезпечення ворога. Відрізаючи російських окупантів від необхідного, ми знесилюємо його підрозділи.

Ефективні засідки з метою порушення логістистики постачання припасів і палива — одне з важливих завдань.

У Міноборони України відмовилися підтверджувати, або спростовувати пожежу на нафтобазі в російському Бєлгороді.

“Ми не вперше бачимо такі звинувачення. Тому я не буду ні підтверджувати цю інформацію, ні спростовувати”, – заявив речник МОУ Мотузяник

💸 Не менше 10 млрд доларів знадобиться для відновлення інфраструктури Маріуполя, повідомив мер міста Вадим Бойченко.

Маріупольська міська рада створила спеціальну депутатську комісію, яка має уточнити завдану російськими окупантами шкоду.

Сполучені Штати та їхні союзники зважують, що Захід може надати Україні альтернативні гарантії безпеки, якщо вона відмовиться від своєї заявки на членство в НАТО як поступку Росії для припинення війни.

1 квітня відкрито 9 гуманітарних коридорів, в тому числі з Маріуполя, Мелітополя та Бердянська:

З Маріуполя до Запоріжжя на приватному транспорті.

Маріуполь – Мангуш – Бердянськ – Токмак – Василівка – Кам’янське – Запоріжжя.

З Енергодару до Запоріжжя на приватному транспорті.

Енергодар – Дніпрорудне – Василівка – Запоріжжя.

Бердянськ – Запоріжжя.

Бердянськ – Токмак – Василівка – Кам’янське – Запоріжжя.

По маршруту прямуватимуть автобуси та приватні автомобілі.

Мелітополь – Запоріжжя.

Мелітополь – Василівка – Запоріжжя.

По маршруту прямуватимуть автобуси та приватні автомобілі.

Рубіжне – Бахмут.

Рубіжне – Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Бахмут.

с. Нижнє – Бахмут.

с. Нижнє – Гірське – Лисичанськ – Бахмут.

Сєверодонецьк – Бахмут.

Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Бахмут.

Попасна – Бахмут.

Лисичанськ – Бахмут.

Депутат Іванківської селищної ради Олег Береговий опублікував фото зі звільненного Іванкова на Київщині

Окупанти мінують центральну частину міста Лисичанськ Луганської області. Громадян просять бути уважними під час руху та в жодному разі не наближатися до підозрілих предметів.

Евакуаційні коридори сьогодні:

До Бердянська вирушили 10 автобусів для евакуації. До міста буде також доставлено 15 тонн гуманітарного вантажу.

Мер міста Мелітополя Іван Федоров повідомив, що в обідню пору 1 квітня евакуаційні автобуси з людьми нарешті виїхали з міста.

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 12.00:

• Окупаційні війська здійснюють перегрупування та, імовірно, зосереджують основні зусилля на проведенні наступальної операції на Сході.
  • Спостерігається часткове відведення підрозділів окупаційних військ з Поліського та Сіверського напрямків. Водночас ворог готується до переміщення додаткових підрозділів Східного військового округу для ведення бойових дій на території України.
  • На Волинському напрямку підрозділи збройних сил білорусі посилюють охорону білорусько-українського кордону.
  • Підрозділами ЗСУ відновлено контроль над населеними пунктами Демидів, Димер, Литвинівка, Гаврилівка, Козаровичі, Жовтневе, Глибівка, Ясногородка, Талакунь, Сухолуччя, Липівка, Гавронщина, Маковище, Миколаївка, Хмільна.
  • На Сіверському напрямку противник продовжує блокування Чернігова. Спостерігається переміщення ворожих військ Центрального військового округу до районів неподалік від держкордону України.
  • Після відходу противника підрозділами ЗСУ взято під контроль населені пункти Рудня, Шевченкове, Бобрик, Стара Басань, Нова Басань, Макіївка, Погреби, Бажанівка, Володимирівка, Шняківка, Сальне, Софіївка, Гаврилівка.
  • На Слобожанському напрямку ворог продовжує блокувати Харків та здійснювати артилерійські обстріли міста, перегруповує війська для відновлення наступальних дій.
  • На Ізюмському напрямку противник продовжує контролювати Ізюм та утримувати понтонні переправи через р. Сіверський Донець з метою забезпечення ведення наступальних дій.
  • На Донецькому напрямку ворог продовжує здійснювати вогневий вплив та штурмові дії на окремих напрямках. Основні зусилля зосереджує на взятті під контроль н.п. Попасна та Рубіжне, а також встановленні повного контролю над Маріуполем.
  • На Південнобузькому напрямку підрозділи окупаційних військ продовжують здійснювати вогневий вплив із застосуванням артилерії по позиціях наших військ.

ГУР розкрив дані російських розвідників, які воюють проти України

Окупанти прикриваються викраденими дітьми і беруть у заручники вчителів