ВІЙНАГоловні новини

Новий удар РФ по енергетиці. Пошкоджено 18 об’єктів у 10 областях, ППО збила майже півсотні ракет, Київ частково без світла та води

У понеділок, 31 жовтня, Росія здійснила нову масовану ракетну атаку по всій території України.

Влучання ракет зафіксовані в:

Харкові
Запоріжжі
Черкаській
Київській
Дніпропетровській областях

Загалом 18 об’єктів у 10 регіонах.

Близько 7:00 понеділка у Києві та по всій Україні було оголошено повітряну тривогу, вона тривала до 10:00.

Згодом Повітряні Сили ЗСУ повідомили про кілька хвиль ракетних атак: лише в період з 7 до 9 ранку українським засобам ППО вдалося збити 44 з понад 50 випущених по Україні ракет.

Влучання по об’єктах енергетичної інфраструктури після «прильотів» підтвердили у Києві, Харкові, Запоріжжі, Черкаській, Київській, Кіровоградській, Чернівецькій, Дніпропетровській областях. Вибухи (роботу ППО) також чули у Києві («прильотів» у столиці не було), Київській, Полтавській, Вінницькій областях.

Міністри енергетики України та Чехії обговорять можливість постачання енергетичного обладнання у зв’язку з російськими обстрілами

«Зараз у зв’язку з ракетним обстрілом енергетичної інфраструктури ми потребуватимемо запчастин для наших енергетичних об’єктів», — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на спільному брифінгу з прем’єр-міністром Чехії Петером Фіалою 31 жовтня в Києві.

Прем’єр зазначив, що проситиме міністрів енергетики двох країн обговорити можливість постачання в Україну відповідного стандарту енергетичного обладнання, трансформаторів, розподільчого обладнання.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук заявив що у компанії закінчилося обладнання для ремонтів пошкодженої інфраструктури

«Ми вже, на жаль, використали запас обладнання, який у нас був на складах після перших двох ворожизх „хвиль атак“, які відбуваються з 10 жовтня. Якусь кількість обладнання ми змогли придбати. Та жаль, вартість обладнання зараз вимірюється сотнями мільйонами доларів. Наразі вже є певні складності з купівлею цього обладнання, адже це дуже дорого. Зараз працюємо над тим, яким чином його все ж таки придбати чи отримати від наших партнерів. Нині це є проблемою у всіх енергетиків», — передає його заяву пресслужба ДТЕК.

У мешканців Молдови тряслися будинки під час обстрілу Новодністровської ГЕС на Буковині

В ДТП на Вінниччині пострaждaло двоє людей