ВІнничинасоціальна політика

Кабмін ухвалив рішення про переведення студентів-контрактників на бюджет: кого це стосується

Українські студенти старших курсів університетів та профтехучилищ, що зараз навчаються на контракті, зможуть перейти на бюджет. Відповідне рішення ухвалив Кабмін.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами Шмигаля, це стосується дітей загиблих захисників і захисниць України, учасників бойових дій та їхніх дітей, а також внутрішньо переміщених осіб, які переїхали з громад, що перебувають в окупації, або де ведуться активні бойові дії.

“Усі студенти з цих категорій, які були зараховані на контракт до 2021 року включно, зможуть продовжувати навчання за кошти держави. Загалом ідеться в цьому році про більш ніж 80 тисяч людей. Держава виділить для відповідного проєкту 363 млн грн”, — повідомив прем’єр.

Що варто знати студентам

Кабінет міністрів України 8 жовтня затвердив особливий порядок зарахування до вузів вступників з окупованих та прилеглих до зони бойових дій регіонів. Відтепер громадяни з окупованих територій можуть вступати у вузи без паспорта, а на підставі свідоцтва про народження.

Житлові субсидії в Україні на опалювальний сезон 2022-2023: як отримати та що змінилось

Резервні пункти енергії будуть створені у кожному населеному пункті України – міністр